GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Väggplatta 12101051
nr 1210 1051
Evert Fornäs
(1924-2011), Sverige
Väggplatta, Arbetare. Signerad, daterad 1954, keramik, 20x16,5 cm
Evert Fornäs, svensk bildkonstnär född 1924, död 2011.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 15 oktober 2018
kl 19:33:35
15/10 14:47:35
Tilgman Keramik